onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Víte kde v Praze bezpečně zaparkovat?

Zaparkovat v Praze bývá občas docela oříšek, především v centru města. Pokud nemáte někde vyhrazené místo. tak zaparkování je téměř nemožné, nebo naleznete volné místo o několik ulic dál. Pokud zaparkujete na ulici nastává další problém – bezpečnost. Snadno se vám stane, že se vrátíte k vozu a buď je vykradené, nebo ho nenajdete vůbec a v lepším případě na vás čeká na odtahovém parkovišti. Jak a kde tedy bezpečně parkovat?

Parkoviště v centru Prahy

Alšovo nábřeží
Parkoviště se nachází na Alšově nábřeží na Praze 1. K dispozici je 46 parkovacích míst. V provozu je nonstop a za hodinu parkování zaplatíte 40,- Kč. Toto parkoviště využijete především pokud pojedete do centra na nějakou kulturní nebo společenskou akci

Malostranské náměstí
Parkoviště naleznete na Malostranském náměstí hned vedle tramvajové zastávky. Zaparkuje zde 74 vozidel. Cena Parkování je 60,-Kč za hodinu. V provozu je od pondělí do neděle od 7 do 1 hod v noci. Pokud si jedete prohlédnout Pražský hrad, Karlův most nebo např. na svatbu do Vrbtovské zahrady určitě vám přijde toto parkoviště vhod.

Nábřeží Ludvíka Svobody
Parkoviště, kde si můžete své místo předplatit na měsíc. Otevřené je non-stop a za hodinu parkování zaplatíte 40,- Kč. K dispozici je 162 parkovacích stání.

Nádraží Smíchov
Parkoviště umístěné za Ženskými domovy pro všechny návštěvníky Smíchova. K dispozici non-stop s 201 parkovacími stáními. Za hodinu zde zaplatíte 30,- Kč a stejně jako na nábřeží Ludvíka Svobody tak i zde si můžete předplatit měsíční parkování.

Parkoviště v ostatních částech Prahy

Parkoviště Ruzyně
Jedno z nejvyužívanějších parkovišť v Praze. Parkování na letišti Ruzyně je k dispozici přímo naproti odletovým terminálům. Za 2 minuty chůze jste přímo v odletové hale. K dispozici jsou jak krytá tak venkovní parkovací stání. Parkoviště je k dispozici non-stop. Pokud objednáte parkování online na webu www.parkfly.cz budete mít 50% slevu na vaše parkování.

Thomayerova ulice
Parkování přímo před Thomayerovou nemocnicí.K dispozici pro všechny pacienty i pro okolopražské, kteří nechtějí zajíždět až do centra. V provozu je od 8 do 20 hod, k dispozici je 187 parkovacích míst a po první půlhodině která je zdarma zaplatíte 30,-Kč za každou další

P+R parkoviště

P+R Chodov
Parkoviště pro všechny návštěvníky Prahy, kteří do centra pokračují MHD. Parkoviště je přímo u nákupního centra Chodov. Je zde 700 stání a provozní doba je od 04 – 01 hod. Za jeden den parkování zaplatíte 20,- Kč.

P+R Skalka II
Stejně jako na Chodově je parkoviště určené pro všechny kteří budou pokračovat do centra městskou hromadnou dopravou. Za den parkování zaplatíte 20,- Kč a parkoviště je v provozu od 04 – 01 hod.